W dniu 17 września 2021 roku w Muzeum Twierdzy Toruń uroczyście zainaugurowana zostanie wystawa promocyjno-edukacyjna Stowarzyszenia Liga Miejsc Światowego Dziedzictwa w Polsce prezentująca działalność Ligi oraz polskie obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, których zarządcami i opiekunami są członkowie Stowarzyszenia.

Na 20 planszach wystawowych zaprezentowane zostaną fotografie i opisy przedstawiające wyjątkowe i unikatowe walory polskich obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wystawa powstała z inicjatywy Zarządu Stowarzyszenia jako odpowiedź na potrzeby promocji polskiego dziedzictwa w trudnych czasach ograniczeń związanych z pandemią COVID-19.

Prace nad przygotowaniem wystawy trwały kilka miesięcy, a jej powstanie jest efektem współpracy i zaangażowania wszystkich członków Stowarzyszenia.  W realizację przedsięwzięcia zaangażowany był również członek wspierający Ligi – Muzeum Okręgowe w Toruniu, które opracowało wystawę od strony zarówno graficznej, jak i merytorycznej.

Wszystkim osobom, które uczestniczyły w powstaniu wystawy w imieniu Zarządu Stowarzyszenia pragniemy serdecznie podziękować, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia wystawy, które zainaugurowana zostanie w Muzeum Twierdzy Toruń. Zachęcamy również do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie publikowane będą informacje na temat terminów i miejsc kolejnych prezentacji wystawy.