Szanowni Państwo,


Miasto Świdnica – członek Stowarzyszenia „Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO” zaprasza na dwudniową konferencję Kongresu Turystyki Polskiej „Turystyka w czasach experience economy. Przedsiębiorstwo, samorząd, nauka”. Przygotowywane  we współpracy z branżą turystyczną, światem nauki oraz samorządowcami jesienne konferencje pokongresowe na stałe weszły już do kalendarza wydarzeń branży turystycznej Polski i uznawane są za największe, najważniejsze i realizowane na wysokim poziomie organizacyjnym debaty turystyczne w kraju. Tegoroczna konferencja skupia się na doświadczeniu turysty, zjawisku, które rewolucjonizuje, podejście do  turystyki w wielu jej obszarach. Jej uczestnicy dowiedzą się m.in.:
•    Jakie znaczenie i konsekwencje ma fakt, że rozwój gospodarki doświadczeń wzmógł popyt na wyjątkowe doznania i emocje w turystyce?
•    Dlaczego wewnętrzne doznania, ekscytacja, psychiczne satysfakcje z pobytu w danym miejscu stają się niekiedy dla turysty ważniejsze od standardu usług turystycznych?
•    Dlaczego naukowcy twierdzą, że doświadczenia turysty należy postrzegać jako fundament całościowej strategii marki turystycznej, celu i sensu wszystkich działań marketingowych firmy  czy obszaru?
•    Czy zajmujący się turystyką muszą zmienić metody i narzędzia kształtowania produktów turystycznych, w takie które sprawią, że produkty te będą silniej nasycone emocjami?
•    Dlaczego, aby zamienić zwykły produkt w niezwykłe doświadczenie potrzebna jest reorientacja myślenia, a znany branży turystycznej i marketingowej pakiet usług turystycznych musi się zmienić w pakiet doświadczeń turystycznych? Jak to zrobić i dlaczego to warto zrobić?
O tym m.in. będzie mowa podczas poszczególnych sesji świdnickiej konferencji, a także na warsztatach, które zaplanowano dla jej  uczestników. 

W tym roku spotkanie osób zainteresowanych rozwojem turystyki, przedsiębiorstw i regionów, w trakcie którego dojdzie do wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli świata biznesu, nauki, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych potrwa dwa dni,  odbędzie się w dniach 16-17 października 2019. Tradycyjnie zaplanowano sesje plenarne, panele dyskusyjne, networkingi oraz ciekawe warsztaty. Oprócz tematów, które istotne są dla wszystkich zajmujących się turystyką bądź jej rozwojem, zaplanowano także sesje plenarne oraz warsztatowe dedykowane osobom zajmującym się usługami gastronomicznymi, prowadzącym bądź zamierzającym prowadzić gospodarstwa agroturystyczne, organizatorom  wydarzeń sportowo-turystycznych, twórcom produktów turystycznych, samorządowcom, urzędnikom, których rola w kształtowaniu wizerunku regionów poprzez swoje działania a także w budowaniu turystyki jest niezwykle ważna oraz wszystkim osobom, które mają świadomość, że ich praca zawodowa lub społeczna ma wpływ na sektor jakim jest turystyka i które chcą uczestniczyć w jej rozwoju. Pierwszego dnia konferencji odbędą się sesje plenarne oraz warsztat pt. „Zintegrowany system kwalifikacji – działania sektorowej rady do spraw kompetencji w turystyce”, drugiego 8 warsztatów oraz wycieczka.

Główne zagadnienia merytoryczne konferencji to:
•    Turystyka sportowa. Organizacyjne, finansowe i marketingowe aspekty realizacji wydarzeń sportowych
•    Innowacje produktowe i procesowe w gospodarce turystycznej XXI wieku
•    Rola dziedzictwa niechcianego w budowaniu produktów turystycznych
•    Samorząd terytorialny jako kreator i współtwórca produktów turystycznych
•    Organizacyjne i informatyczne wsparcie rozwoju produktów turystycznych – aplikacje mobilne i oprogramowanie IT jako narzędzia wspomagające rozwój turystyki.


W gronie prelegentów i ekspertów, którzy poprowadzą warsztaty znajdują się m.in. prof. dr hab. Magdalena Kachniewska (SGH),  prof. dr hab. Armin Mikos von Rohrscheidt (GSW), prof. dr hab.  Andrzej Rapacz (kierownik Katedry Marketingu i Gospodarki Turystycznej UE we Wrocławiu), dr Andrzej Stasiak (Instytut Geografii Miast i Turyzmu, Uniwersytet Łódzki), dr Elżbieta Wąsowicz-Zaborek (SGH), prof. dr hab. Joanna Szczepankiewicz – Battek (WSB Wrocław),  Hanna Burno (CEO ExtraInHotel sp. z o.o), Grzegorz Kita (prezes Sport Management Polska,  przewodniczący Rady Głównej Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich), Adam Karpiński (DIT, wykładowca WSB Wrocław i AWF Wrocław), Andrzej Trojanowski, Wiesław Motyka (NIK, delegatura w Rzeszowie), dr hab. Michał Roman, współwłaściciel Gospodarstwa Ekoturystycznego UROCZANKA w Okopach, dr Daria Jarmen, dr hab. Elżbieta Nawrocka, dr Pior Zawadzki, dr Renata Przeorek z Katedry Marketingu i Gospodarki Turystycznej UE we Wrocławiu.

Podczas konferencji wręczone zostaną nagrody ogólnopolskiego czasopisma Forum Biznesu: Gmina Przyjazna Turystyce oraz Najlepszy Produkt Turystyczny i Usługa Turystyczna Roku 2019.

Rejestracji uczestnictwa można dokonać klikając w link:

http://kongresturystyki.pl/rejestracja2019/

Szczegółowy program i informacje o konferencji znajdą Państwo w załącznikach oraz na stronie www.kongresturystyki.pl